Lokalita

Vancouver

Mesto v provincii Britská Kolumbia je 3. najväčšie v celej Kanade a právom je považované za jedno z najkrajších miest na svete. Vancity, ako sa mesto často prezýva, leží na brehu Tichého oceánu a je obklopené zasneženými horami. Veľké sklenené kozmopolitné mesto s turistickým centrom sa stalo veľmi atraktívnym miestom aj vďaka zimnej olympiáde, ktorá sa tu konala v roku 2010. Vancouver je mesto rozmanité a ponúka mnoho možností nielen pre milovníkov zimných športov. Je to miesto, ktoré je považované za jedno z najlepších, čo sa týka kvality života. Stretávajú sa tu odlišné kultúry z rôznych oblastí sveta. Vo Vancouveri sa navyše nikdy nebudete nudiť.

 

Toronto

Toronto je multikultúrne mesto, ktoré sa nachádza na východe Kanady, kúsok od Niagarských vodopádov. Je to hlavné mesto kanadskej provincie Ontario. Pýši sa veľmi nízkou kriminalitou a prezýva sa „mesto parkov“. Neoddeliteľnou súčasťou mesta je jazero Lake Ontario. V Toronte žijú vyše 4 milióny obyvateľov. Môžete tu zažiť ruch veľkomesta alebo sa ukryť do niektorého z nádherných parkov, ktoré sú na každom rohu. Ak máte radi kempovanie či dni strávené na pláži, behom chvíľky sa môžete dostať na ostrovčeky v okolí Toronta.

 

Calgary

Nádherné mesto, ktoré sa nachádza v provincii Alberta a v ktorom žije vyše milión obyvateľov. Calgary je populárne hlavne vďaka svojim horským strediskám a je rajom pre milovníkov zimných športov. Mestu sa veľmi často hovorí Cowtown, čiže mesto kráv. Krajina v okolí mesta, ktorým preteká rieka Bow, ponúka v lete možnosť rôznych športov alebo rybárčenia. Jedno z najčistejších miest Kanady je dejiskom mnohých festivalov, na ktorých môžete tráviť letné večery.

 

Whistler

Máte radi hory? Ste radi medzi ľuďmi, ktorí majú takpovediac rovnakú krvnú skupinu? Patríte medzi zapálených fotografov, lyžiarov, bikerov, horolezcov, skialpinistov alebo sa radi zúčastňujete organizácie eventov? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali áno, tak štúdium na WAS vo Whistleri je presne pre vás. Whistler leží v pohorí Coast Mountains v provincii British Columbia, čo je iba dve hodiny severne od Vancouveru. Pulzujúce horské mesto s magickými horami, možnosti úžasného lyžovania a snowboardovania, najlepší horský bike park na svete, túrovanie po horách, reštaurácie, bary… Každý si tu nájde svoje.